Az MTV Ma Reggel című műsorában Csizmadia Ervin a Fidesz újdonsült baloldali szavazóinak meghódítási technikáiról beszélt, baloldalibb pártnak tartván a Fideszt az MSZP-nél. 2010.07.30.
A Klubrádió Hatos című műsorában, július 28-án. Lévai Katalin kérdéseire válaszolva Csizmadia Ervin a hazai politika csapdahelyzeteiről és a lehetséges kiutakról beszélt. 2010.07.29.
Az ATV Jam című műsorában Szentpéteri Nagy Richard az MSZP eddigi túlzott egység-kényszeréről beszélt, és felvetette azt a gondolatot, hogy a pártnak - rövid távon - jót tenne valamiféle dezintegráció. 2010.07.28.
A Budapester Zeitungban Nagy Attila Tibor bemutatja a kormány és az IMF közötti tárgylás hátterét, a kudarc okait, és jövő lehetőségeit is latolgatja. 2010.07.27
A Gazdasági Rádió március 2-ai Délutáni Monitor és március 3-ai Reggeli Monitor című gazdasági műsoraiban Jenei András az E.ON és a kormány között aláírt elővásárlási jogról szóló szerződést elemezte.